HOME > Volný čas > Cykloturistika

Cykloturistika ve SKiMU

Apartmány Malá Úpa cykloturistikaNejenom, že je maloúpské okolí rájem pro pěší turisty, ale je také lákavé pro cyklisty. V oblasti se nachází několik cyklistických cest nejen pro horská a trekingová kola, ale i pro silniční kola.

SKiMU Sport Centrum - SKiMU Apartmány se nově stalo partnerem projektu celonárodního certifikačního programu Cyklisté vítáni, tak, že splnilo povinné podmínky zaručující každému cyklistovi vysoký komfort (možnost ubytování na jednu noc, možnost speciálního stravovacího programu, možnosti vyprání a usušení oblečení a výstroje, možnost úschovy kola v uzamykatelné místnosti, základní servis, možnost umytí kola a zapůjčení základních potřeb pro umytí kola, lékarničky). Kolo si můžete zapůjčit v Boudě Malá Úpa.

Jízdní řád a mapu cyklobusů naleznete ZDE. Mapu Krkonošských cyklotoulek získáte v Infocentru Malá Úpa.

Tipy na česko-polské trasy:

Lvíčák
[10,5 km/350 m]

Trasa nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů, paradoxně je však nejméně navštěvovaným místem Krkonoš. Možná pro dlouhé stoupání, které začíná ve Spáleném mlýně a vede až na kosu, jak se označuje nejvyšší bod trasy. Právě odsud se nabízí krásný výhled na Sněžku i na Růžovou horu. Trasa se dál svažuje přes Šímovy chalupy, kolem Nikolova dolu a Seidlova dolu a vrací se zpět přes Žacléřské boudy. Odtud můžete zpátky do Spáleného mlýna, nebo na druhou stranu na Pomezky.

Podívejte se na profil trasy a stáhněte si souřadnice do své GPS.


Cyklistická trasa 977721 - powered by Bikemap

Emina cesta
[5,8 km/230 m]

Jestliže zůstanete v Krkonoších déla, stane se Emina cesta vaší oblíbenou spojkou. Vydejte se po ní ze Spáleného mlýna směrem na Maršov. Je to typická lesní cesta bez výraznějšího převýšení, v létě perfektně udržovaná. Během cesty narazíte alespoň na dva výseky v lese s krásnými výhledy do podkrkonoší. Emina cesta končí pod Starou horou a navazuje tam na oficiální cyklostezku č. 25 vedoucí z cestníku podél Dlouhého hřebene.

Podívejte se na profil trasy a stáhněte si souřadnice do své GPS.


Cyklistická trasa 977769 - powered by Bikemap

Okruh po okolí Malé Úpy
[22,9 km/560 m]

Podívejte se na profil trasy a stáhněte si souřadnice do své GPS.


Cyklistická trasa 1019661 - powered by Bikemap

Trasa Jelenka po zlute "Little Monte Zoncolan"
[3,4 km/250 m]

Tato cyklostezka vedoucí po žluté turistické trase je ve zkušebním provozu schválena pouze do 30. června 2012. Končí totiž na samé hranici prvního ochranného pásma. Dojedete až na Jelenku, poslední zastávku před dobytím vrcholu Sněžky na trase z Malé Úpy. V nohách budete mít stoupání, které patří k nejstrmějším u nás.

Podívejte se na profil trasy a stáhněte si souřadnice do své GPS.


Cyklistická trasa 1019693 - powered by Bikemap

Okruh okolo Kraví hory
[2,9 km/60 m]

Okruh vhodný pro děti. Vrstevnice kolem Kraví hory začíná i končí v Dolní Malé Úpě, malebném údalé s malým kostelíme a starým zachovaným hřbitovem. Mírně zvlněný terén vás nevyčerpá a objedete ho zhruba za hodinu. Na závěr se můžete v Malé Úpě občerstvit na zahrádce restaurace a děti nechat dovádět na dětském hřišti.

Podívejte se na profil trasy a stáhněte si souřadnice do své GPS.


Cyklistická trasa 1033823 - powered by Bikemap

Krakonošova cesta
[63 km/1775 m; MTB]

Již od nepaměti lidé věří, že krkonošským horám vládne mocný duch Krakonoš, nazývaný také Rýbrcoul. Ukrývá se prý v tom temném údolí pod Sněžkou nazývaném Obří důl. Škádlí pocestné, chrání chudé a poctivé proti chamtivcům a nenasytům. Pokud má chmurnou náladu nebo se zlobí na lidi, posílá špatné počasí. A hlavně se stará o všechny stromy, kytky i tu živou havěť, aby se jim v jeho panství dobře dařilo a chrání je před lidskou hamižností. Krakonoš umí dobře spravovat své hospodářství, jen kdyby mu to občas lidé nekazili... Naše cesta vás zavede na malou obhlídku jeho panství.
(Via Bike arena Krkonoše)

Stáhněte si souřadnice do své GPS.


Cyklistická trasa - powered by Bikearena Krkonoše

Spálený mlýn - Výrovka
[37,9 km/661 m]

Příjemná jednodenní projížďka po Maloúpském okolí vám jistě přijde vhod. Trasa začíná Dolní Malé Úpě, Spálený Mlýn a pokračuje přes Janovy Boudy na Pec pod Sněžkou. Občerstvení je na každé boudě a chalupě, kterou budete míjet. Cestou minete Lesní Boudu, Chatu na Rozcestí, Výrovku, Richterovy Boudy a přijedete zpět, přes Pec pod Sněžkou a Janovy Boudy, do Dolní Malé Úpy, Spáleného Mlýna.
(Via Výletník)

Stáhněte si souřadnice do své GPS.


Cyklistická trasa 1063009 - powered by Bikemap

Krkonošský okruh (Okolo Krkonoš)
[143km/2733m]

Tato trasa pro silniční kolo vám dovolí prohlédnout si Krkonoše doslova ze všech stran. Provede vás horskými středisky i historickými městy na úpatí hor. Na české straně si vás jistě podmaní krásná horská krajina s roubenými chalupami v Malé Úpě či malebné údolí Jizery. Na polské straně určitě neminete unikátní dřevěný kostelík Wang v Karpaczi přivezený sem až z Norska či krásné vodopády kolem Sklarzské Poreby. Pohraniční hory překonáte ve dvou sedlech, což je kromě krajinářského zážitku také slušný sportovní výkon.
(Via Bike arena Krkonoše)

Stáhněte si souřadnice do své GPS.


Cyklistická trasa - powered by Bikearena Krkonoše

Podrkonošský okruh
[78km/1130m]

Tato nenáročná trasa pro silniční kolo vám předvede krásy Podkrkonoší. Provede vás podhorskými ves-nicemi s roubenými chalupami a statky i historickými městy - kolem renesančních zámků ve Vrchlabí, Horní Branné a Jilemnici, přes historické náměstí
s mluvícími obry v Hostinném,... Lahůdkou cesty jsou malebné vyhlídky na kopcovitou krajinu kolem hradu Pecka.
(Via Bike arena Krkonoše)

Stáhněte si souřadnice do své GPS.


Cyklistická trasa - powered by Bikearena Krkonoše