HOME > Volný čas

Volný čas ve SKiMU

Čisté krkonošské prostředí je nejlepším místem pro rodiny s dětmi. Nejenže mohou podnikat pěší či cyklistické výlety, ale mohou se zúčastnit i speciálních výletních programů jako je přechod přes Sněžku, výlet horskými potoky nebo výlet na koloběžkách.

Pohádková stezka

V Malé Úpě na vás čeká deset zastavení s pohádkami od české spisovatelky Marie Kubátové. Dřevěné panely s pohádkou doplňuje dětská prolézačka, která jistě na chvilku zabaví ratolesti a vy si můžete odpočinout. U každého zastavení naleznete také plastický ornament, který obkreslíte tužkou do knížečky. Knížečky s mapkou i popisem tras získáte za malý poplatek v Infocentru na Pomezních Boudách. Cílem celého putování je získání ornamentů všech pohádek na Pohádkové stezce, za které obdržíte odměnu – maloúpský groš. Trasa je dlouhá přibližně 17 km, a proto si její zdolání většina turistů musí rozdělit na několik okruhů. Celá se dá projít průměrně za tři dny.
(Via Pohádková stezka)

Sport Centrum Malá ÚpaPohádková stezkaPohádková stezka

Venkovní hřiště u Boudy Malá Úpa

Hosté ubytovaní ve SKiMU Apartmánech mají 35% SLEVU z pronájmu plochy venkovního hřiště u Boudy Malá Úpa a ze zapůjčení příslušného vybavení k danému sportu. Hřiště je možné využít pro tenis, badminton, fotbal, volejbal a nohejbal.

Kompletní nabídka služeb Boudy Malá Úpa.

Apartmány Malá Úpa hřištěApartmány Malá Úpa hřištěHřiště u Boudy Malá Úpa

Dětská hřiště

Tak jako v zimě můžete využít dětské SKiMU Parky, tak v létě jsou vám k dispozici dětská hřiště. U pensionu U Kostela, hřiště u pensionu Permoník a hřiště u pensionu Rusalka je možné využít po dohodě s majitelem.

Apartmány Malá Úpa hřištěApartmány Malá Úpa hřištěHřiště u Boudy Malá Úpa

Aqua park a lázně Sandra

Až budou mít děti uchozené nožičky, můžete je vzít do aquaparku. Dvacet kilometrů od česko-polských hranic stojí v polském horském městečku Karpacz Aqua park s lázněmi Sandra. Najdete zde plavecký bazén (25m) či bazén s vlnobitím či divokou řeku. Nechybí ani vnitřní nebo venkovní vířivky, sauna a tobogány pro děti i dospělé. Pro ty nejmenší je zde k dispozici klouzačka, brouzdaliště a mnoho dalších atrakcí pro všechny věkové kategorie. V komplexu naleznete i Wellnes centrum s finskými saunami, parními a aromatickými lázněmi, s bahenními koupelemi. Více informací získáte ZDE.

Celodenní vstup je pro dospělé 55 zl. a pro děti 40 zl. Hosté ubytovaní ve SKiMU Apartmánech mají 10% SLEVU na vstup v případě, že na pokladně odevzdají mapku s razítkem Apartmánů SKiMU. Více informací na recepci SKiMU Apartmánů.

Westernové městečko

V Karpaczi najdete nejen vodní svět, ale také kousek z divokého západu. Westernové městečko vás okouzlí nejen svou podobou, ale také množstvím různých aktivit jak pro děti, tak i pro dospělé. Atmosféra ještě zhoustne, když se objeví bandité a šerif je přijde zastavit.

Vyhlášené polské rybárny

Cestou z Karpacze do Kowar se zastavte v restauraci Fliper po levé straně u rybníků. Restaurace Fliper, polsky smażalnia ryb Fliper, je restaurací-rybárnou, kde dostanete vždy výborně upravené čerstvé ryby. A jako hosté SKiMU Apartmánů zde obdržíte i 10% SLEVU. Otevřeno je po celý rok.

Kostel sv. Petra a Pavla

Přímo v historickém centru obce Malá Úpa se nachází kostel sv. Petra a Pavla. V roce 1779 ho místním horalům nechal postavit císař Josef II. V době vzniku byl stánek Boží nejvýše položeným kostelem v Čechách, 975 m n.m., a byl zasvěcen patronům Petru a Pavlovi. U kostela najdete historický hřbitov.

Kostel sv. Petra a Pavla | SKiMU, Malá Úpa, dovolená v Krkonoších, rodinná dovolenáKostel sv. Petra a Pavla | SKiMU, Malá Úpa, dovolená v Krkonoších, rodinná dovolenáKostel sv. Petra a Pavla | SKiMU, Malá Úpa, dovolená v Krkonoších, rodinná dovolená

Chata Krakonoš s Čertovým Mlýnem

Chata Krakonoš nejenom, že nabízí ubytování, ale je atraktivní zejména pro nejmenší. Nedaleko chaty se nachází Čertův Mlýn se sochou Krakonoše v nadživotní velikosti. Vzdálenost od SKiMU Sport Centra je 4 km. Cestou se můžete zastavit v centru Malé Úpy u kostela sv. Petra a Pavla.

Chata Borůvka s divadlem pro děti

Přibližně 4 km od Spáleného Mlýna stojí chata Borůvka. Na Borůvce si můžete dát báječné borůvkové lívance a všelijaké jiné dobroty. Majitelé chovají stádo oveček, které po domluvě můžete trochu přikrmit suchým pečivem. Na Borůvce se v letních měsících pořádá nejedno divadelní představení.

Trosky havarovaného letadla Junkers 52

Na konci druhé světové války došlo v masivu Sněžky k nejznámějšímu leteckému neštěstí v Krkonoších. Do povědomí lidí se zapsalo hlavně tím, že trosky letadla pokrývaly část úbočí Obřího hřebene celých 53 let a sedm měsíců. Letadlo zůstalo na úbočí Sněžky, ale turisté i místní obyvatelé jej postupně rozebírali a odnášeli si zajímavé kusy. Dne 23. září 1998 maloúpští občané posbírali všechny kusy i kousky letadla do transportních sítí a nechaly je uložit v Malé Úpě. V informačním centru je vystaven nejzachovalejší ze tří motorů BMW. Další kusy letadla najdete vystavené u hřbitova v Malé Úpě.